توسعه توریسم زیر سایه تروریسم (گردشگری عمومی)

توضیحات :

سایت باستان شناسی مرتبط با کتاب مقدس ،موسوم به" کارکمیش" که طبق روایات مسیحی محل جنگ میان بابلی‌ها و مصریان در605 BC بوده اکنون درنزدیکی نیروهای داعش به روی گردشگران گشوده شده است.

 

به گزارش حریت شاید علاقمندانی به گردشگری درمیراث باستانی باشند که خطر شبه نظامیان داعش را نادیده بگیرند و برای دیدار ازیک سایت باستانی مربوط با به کتاب مقدس درفاصله چند متری قلمروه نیروهای داعش به ترکیه وسایت باستانی کارکمیش سفر کنند. سایت باستانی کارکمیش این فرصت را به آنها می دهد تا درنزدیکی نیروهای داعش آثارباستانی را از دیدی دیگر بنگرند.

 

این سایت باستان شناسی که اکنون به دلیل نزدیکی به نیروهای داعش شهرت فزونتری یافته زمانی حدود 100 سال قبل توسط لورنس عربستان کشف و حفاری شده بود و اکنون در فاصله بسیار نزدیکی به استقرارگاه های داعش به روی گردشگران گاشوده شده است.

 

این سایت باستانی زمانی محل نبرد خونین میان بابلیان و مصریان باستان بود و تا قرن ها گم شده بود اما درقرن 19 میلادی توسط یک محقق انگلیسی شناسایی وتوسط لورنس عربستان حفاری شد.

 

این سایت اکنون محل نبرد نیروهای داعش با ارتش و حکومت اسداست. فاصله داعش با این سایت باستانی بقدری کم است که پرچم داعش که بالای ساختمانی مشرف به این سایت کتاب مقدس دراهتزار است، دیده می‌شود.

 

اکنون این محوطه باستانی که در خط مرزی مشترک ترکیه و سوریه قرار دارد، گردشگران را به نیروهای داعش آنقدر نزدیک می‌کند که تنها چند متر فاصله دارند.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.