اگر به دنبال عشق نیسیتید هرگز به ایران نیایید (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری - کانون سراسری انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری ایران با موافقت و پشتیبانی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، حمایت بخش خصوصی و دولتی فعال در حوزه گردشگری اعم از جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، جامعه تورگردانان ایران، تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی، هتلداران و استانداران اقدام به کاندیداتوری برای برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان در ژانویه سال 2017 کرده است.

 

در این راستا، نماینده‌های کانون به زودی به منظور دفاع از کاندیداتوری ایران در مقابل دیگر کشورهای نامزد راهی پراگ، جمهوری چک می‌شوند.

 

«آرش نورآقایی» رییس کانون سراسری انجمن‌های صنفی راهنمایان ایران با اعلام خبر راه‌افتادن کمپین Come2Iran (به ایران بیایید) به خبرنگار CHN‌ گفت: «این کمپین در راستای دفاع از نامزدی ایران در رقابت برای میزبانی از هفدهمین «کنوانسیون فدراسیون جهانی انجمن‌های راهنمایان گردشگری» در سال 2017 و به همت راهنمایان گردشگری ایران راه اندازی شده است تا از جهانیان دعوت کند که به بهانه این رویداد بین‌المللی به ایران بیایند و از نزدیک با این سرزمین و مردمانش آشنا شوند.»

 

او تاکید کرد: «دعوت از مردم دنیا برای سفر به ایران، نیاز به همراهی همه ایرانیان دارد. بی‌شک هرچه این دعوت از زبان ایرانیان بیشتری شنیده شود...، دلنشین‌تر و اثرگذارتر خواهد بود. پس، از همه ایرانیان دعوت می‌کنیم تا به این حرکت ملی بپیوندند و مردم دنیا را صمیمانه به ایران دعوت کنند. این، یک تلاش گروهی برای نشان دادن ایران واقعی به مردم جهان است. حضور تک تک مردم به ویژه چهره‌های سرشناس ملی و بین‌المللی اعم از سیاسی، هنری، ورزشی، علمی و نظایر آن و همچنین اقوام مختلف ایرانی، در فراگیر شدن این کمپین و تحقق هدف آن بسیار مؤثر خواهد بود.»

 

به گزارش CHN، «مسیح شریف» و «مجید عرفانیان» ایده‌پردازان طرح کمپین Come2Iran هستند که درخصوص این کمپین گفتند: «برای آمادگی شرکت در کنوانسیون راهنمایان نیازمند دعوت از مقامات و راهنمایان دنیا بودیم از این رو ایده راه‌اندازی کمپینی که دعوت عمومی از جهانیان داشته باشد به ذهنمان رسید. از این رو به جای آنکه دعوتی خصوصی انجام دهیم دعوت عمومی را راه‌اندازی کردیم که توسط همه مردم ایران انجام خواهد شد.»

 

شریف با اشاره به آنکه کار کمپین Come2Iran از 5 روز پیش شروع شده‌است است گفت: «نیاز به حرکتی مردمی برای آنکه جامعه جهانی نسبت به واقعیت درون ایران آگاه شود حس می‌شد اما تاکنون به صورت جامع و سازماندهی شده انجام نشد. کنوانسیون راهنمایان بهانه‌ای برای عملیاتی شدن این ایده بود.»

 

ایده پرداز کمپینCome2Iran ادامه داد: «هدف کوتاه مدت ما از این کمپین، دعوت عمومی از راهنمایان و مسئولان کنوانسیون برای حضور در ایران است تا بدانند این یک دعوت از سوی راهنمایان گردشگری ایران برای حضور راهنمایان گردشگری دنیا نیست بلکه بحث عمومی دراین خصوص وجود دارد و در واقع مردم ایران هستند که از جهان دعوت می‌کنند تا به ایران بیایند. البته قرار نیست این کمپین با پایان کار کنوانسیون راهنمایان تمام شود بلکه قرار است یک دعوت عمومی از تمام گردشگران دنیا برای سفر به ایران باشد.»

 

او با تاکید برآنکه ایده کمپینCome2Iran یک کار مشترک با عرفانیان است که در قالب فیلمی 10 دقیقه‌ای تهیه خواهد شد تصریح کرد: «این فیلم در سخنرانی‌ که در پراگ خواهیم داشت پخش و قابلیت‌های ایران برای برگزاری این کنوانسیون نشان داده‌ می‌شود. البته در روند ساخت و سناریوی فیلم ایده‌های متعددی داشتیم که در نهایت با در نظر گرفتن دو محدودیت بزرگ همچون بودجه و زمان، در صدد ارائه ایده‌ای تاثیرگذار برآمدیم.»

 

شریف با اشاره به امکانات تکنولوژیکی و زیرساختی که دو رقیب دیگر ایران یعنی سنگاپور و دانمارک در معرفی خود دارند از برتری ایران در حوزه مهمان‌نوازی و مردمان مهربان خبر داد که نقطه قوت ایران در مقابل سایر رقباست.

 

به گزارش CHN، برای پیوستن به کمپین Come2Iran کافی است در یک تصویر ویدیویی با بیان جمله‌ای به یک زبان خارجی، از جهان برای سفر به ایران دعوت و در شبکه‌های اجتماعی منتشر شود. این جمله باید به یک زبان خارجی بیان شود تا مردم کشورها دعوت ایرانیان را به زبان خودشان بشنوند و از اشتیاق ایران برای میزبانی از ایشان آگاه شوند. بنابراین به هر زبانی که دعوت انجام می‌شود، پیغام باید به عبارت «به ایران بیایید» در همان زبان ختم شود. در واقع می‌توان در بخش اول پیغام از جملاتی استفاده کرد که بیانگر تمایل شخصی و یا شامل بهانه و دلیلی جذاب برای سفر مردم جهان به ایران باشد.

 

شریف در ادامه به برخی از جملاتی که از سوی هنرمندان و فعالان گردشگری مطرح شده‌است اشاره کرد و گفت: « به طور مثال «علیرضا شجاع نوری» در ابتکاری که به خرج داده است در ظاهر مطرح می‌کند که به ایران نیایید اما در نهایت امر جمله او با com to iran تمام می‌شود. If you are not looking for love ,don’t ever come to Iran (اگر به دنبال عشق نیسیتید هرگز به ایران نیایید) و یا جمله دیگری که فعالان گردشگری بر آن تاکید دارند: To experience the authentic hospitality of Iranians, “com to Iran”»

 منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.