عرب های سعودی بیش از همه گردشگران پول خرج می‌کنند (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ‌ گردشگران سعودی ولخرج ترین گردشگران درسراسر دنیا شناخته شدند.

 

به گزارش الشرق دست کم 4.5 میلیون گردشگر سعودی بیش از 80 میلیارد ریال سعودی هر سال در سفرهای خود خرج می‌کنند واین میزان 6 برابر بیشتر از گردشگران غربی است که سبب شده عرب‌های سعودی را در صدر جدول ولخرج ترین گردشگران جهان قرار دهد.

 

گردشگران عرب منطقه خلیج فارس اساسا از ولخرج‌ترین گردشگران جهان در کشورهای اروپایی هستند اما عرب های سعودی به یمن درآمد حج و نفت، همواره بردیگرگردشگران عرب پیشی گرفته‌اند. بازار اصلی خرید این گردشگران نیز علاوه بر برخی کشورهای منطقه، عمدتا کشورهای اروپایی و به ویژه بریتانیاست که سالانه درآمد سرشاری از محل سفر و خرید خانواده‌های متمول و عمدتا مصرف‌گرای سعودی عایدشان میشود.

 

براساس آمار وارقام سال گذشته، یک عرب سعودی به طور میانگین دریک سفر به"وست اند" دربریتانیا بیش از 1900 پوند خرج می‌کند. اما همین ارقام نیزهر سال رشد صعودی دارند. به عنوان مثال میزان خرج گردشگران عرب سعودی بیش از 22 درصد رشد سالانه و این میزان سوی عرب‌های امارات، تقریبا با 10 برابر رشد نسبت به سال قبل به 120 هزار پاوند رسیده‌است.

 

میانگین پولی که توسط خریداران بریتانیایی در دیدار از"وست اند" خرج می‌شود برابر با 120 پوند است. میانگین این پول توسط یک امریکایی ثروتمند 550 پوند است که درمقایسه با میانگین پولی که توسط یک عرب سعودی خرج می شود، رقمی جالب توجه است.

 

نکته جالب آن است که صنعت گردشگری در کشور عربستان سعودی درمقایسه با دیگر کشورهای منطقه خلیج فارس صنعتی نوپا و بسیار تازه کار است و از این رو تا کنون قادر به کسب حمایت مالی کامل از سوی سرمایه گذاران و یا رسانه های این کشور نبوده است.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.