60 میلیارد دلار درآمد گردشگری حلال در سال 2014 (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ به گزارش عرب نیوز به نقل از"ابراهیم راشد"یکی از متخصصان گردشگری درصنعت گردشگری حلال این کشور منطقه خلیج فارس شاهد رشد چشمگیری درصنعت توریسم حلال است و درسطح جهانی سال گذشته بیش از 60 میلیارد دلار درآمد تولید کرده است.

 

کشورهایی چون ژاپن و ایتالیا واسترالیا با توجه به رشد فزاینده این صنعت دست به ایجاد انواع امکانات و وب سایت های ویژه مسلمانان زده اند.

 

این گزارش تلاش کشورهای ترکیه، مالزی، دبی ، اردن وتونس و دیگر کشورهای اسلامی برای توسعه گردشگری حلال را نیز نوعی تلاش برای استفاده از فرصت بدست آمده برای جذب گردشگران مسلمان دانسته است که در کشورهای دیگر جهان به دلیل اسلام هراسی در کشورهای غربی با سخت گیری‌های متعددی مواجه هستند.

 

"عبدالله صافی" مدیر یکی ایز آژانس‌های تورگردانی که بسته های گردشگری حلال عرضه می‌کند، نیز عقیده دارد که تلاش کشورهای ترکیه، مالزی، دبی ، اردن وتونس و دیگر کشورهای اسلامی برای توسعه گردشگری حلال، واکنش به سخت گیری کشورهای دیگر جهان نسبت به گردشگران مسلمان به دلیل اسلام هراسی در کشورهای غربی است.

 

گردشگری اسلامی درحدود 10 درصد از کل بازار گردشگری جهانی را دراختیار دارد ولی با سرعت بسیار بالایی در حال رشد است. انتظار میرود که گردشگر خاورمیانه و کشورهای اسلامی در سال جدید میلادی – 2015 – به میزان 20 درصد افزایش یابد.

 

این گزارش یادآور شده است که همزمان با رشد گردشگری حلال، موسسات تورگردانی مرتبط با گردشگران مسلمان درکشورهای عرب، نسبت به ثبت نام مسافران خود در هواپیماهایی توجه دارند که ازصرف الکل و گوشت خوک خودداری می‌کنند و مکان‌های ویژه نماز ونیز نسخه‌هایی از قران کریم دراختیار مسافران خود قرار می‌دهند و مسافران زن و مرد را ازهم جدا می‌کنند.

 

گردشگری سعودی درشرایطی که گردشگران عربستان سعودی با صرف سالانه 6.7 میلیارد دلار و امارات با صرف پولی بالغ بر 4.9 میلیارد دلار سالانه به عنوان ولخرج‌ترین گردشگران جهان شناخته شده‌اند. این حجم بالای درآمد انگیزه قدرتمندی برای کشورهای اسلامی دیگر است تا با سهم خود را دربازار گردشگری حلال افزایش دهند.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.