تعریف جغرافیای جدید از مقاصد گردشگری (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (istta) به نقل از میراث آریا، محمد تقی رهنمایی در همایش تخصصی توزیع متوازن سفر با تاکید بر رویدادها و تعیین مقاصد جدید اظهار کرد: بر اساس آمار، حدود 16 میلیون نفر سالانه به مشهد مقدس سفر می‌کنند، اگر یک درصد از این میزان را که 160 هزار نفر می‌شود مجاب کنیم در تور طبس هم حضور داشته باشند، می‌توانیم این شهر را از انزوای جغرافیایی و مشکل اقتصادی نجات دهیم.

 

وی گفت: به‌دلیل ضعف بسیاری از ما، مقاصد گردشگری‌مان از چند مقصد محدود تجاوز نمی‌کند و یکی از این مقاصد محدود، شمال کشور است؛ این در حالی است که دیگر شهرهای ما همچون گناباد، قائن، طبس و نیشابور با وجود جاذبه‌های متعدد از 16 میلیون گردشگر ورودی به مشهد بهره چندانی نمی‌برند.

 

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: باید جغرافیای جدیدی از گردشگری کشور تعریف و در یک شبکه هندسی قرار دهیم و به‌طور شعاعی عمل کنیم. همایش تخصصی توزیع متوازن سفر با تاکید بر رویدادها و تعیین مقاصد جدید، دیروز درآخرین روز نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران برگزار شد.

منبع : ایستا

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.