برگزاري تورهاي تخصصي گردشگري براي آذربايجاني‌ها (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گفته مدير کل دفتر امور گردشگري خارجي تورهاي گردشگري با تعريف مقاصد جديد و متنوع از سوي دفاتر خدمات مسافرتي ايران براي گردشگران ورودي از کشور آذربايجان تعريف و به اجرا در خواهد آمد.

به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، «علي حاجي شيزري» با بيان اين خبر گفت: به دنبال ورود معاون وزير فرهنگ و گردشگري کشور آذربايجان و هيات همراه به ايران و درخواست اين گروه مبني بر تعامل بخش خصوصي صنعت گردشگري دو کشور، فعالين دفاتر خدمات مسافرتي و اتحاديه تاسيسات گردشگري مرتبط گرد هم آمدند. 

وي با اشاره به مصوبات تفاهم نامه پيشين ميان دو کشور جمهوري اسلامي ايران و آذربايجان در سال 87 ياد آور شد: نظر به وجود بندهاي مختلف اين تفاهم نامه از جمله همکاري و تماس مستقيم دفاتر خدمات مسافرتي دو کشور، سرمايه گذاري در پروژه هاي گردشگري و نيز تلاش به منظور برپايي تورهاي تلفيقي، محورهاي اصلي گفتگو و آشنايي بخش خصوصي صنعت گردشگري دو کشور شکل گرفت تا بر مبناي آن راه هاي رفع موانع و پيشبرد روند توسعه گردشگري ايران و آذربايجان در دستور کار قرار گيرد. 

«شيزري» با اشاره به اينکه اهم گردشگران ورودي از کشور آذربايجان با هدف برخورداري از امکانات درماني کشور و نيز زيارت، ايران را به عنوان مقصد خود انتخاب مي کنند، ياد آور شد: از اين رو تصميم بر آن شد تا دفاتر خدمات مسافرتي کشور با تمرکز بر دو نوع گردشگري سلامت و مذهبي، تعريف تورهاي مربوطه را در مسير اجرايي شدن قرار دهند.

مدير کل گردشگري خارجي همچنين با اشاره به اينکه گردشگران ورودي از کشور آذربايجان نيازمند آشنايي با مقاصد جديد هستند، گفت: در جلسه مذکور تصميم بر آن شد تا دفاتر خدمات مسافرتي کشور هدايت گردشگران آذربايجاني را با تعريف تورهاي جديد به سوي استان هاي مختلف کشور و نيز جاذبه هاي گردشگري متنوع در دستور کار قرار دهند.

«شيزري» همچنين اظهار کرد: بهره مندي از تورهاي تلفيقي نيز از جمله سلايق گردشگران آذربايجاني به شمار مي آيد که اين اقدام نيز از سوي دفاتر خدمات مسافرتي فعال در اين عرصه مورد پيگيري قرار خواهد گرفت.

اين مقام مسوول در پايان با اشاره به ساير تصميمات جلسه مذکور افزود: برگزاري کميته هاي فني مشترک گردشگري، برپايي نمايشگاه‌هاي بين المللي گردشگري مشترک و نيز تحقق ترانزيت اتباع آذربايجان با همکاري دفاتر خدمات مسافرتي و جهانگردي ايران بخش ديگري از تصميمات اجرايي جلسه مذکور به شمار مي آيد. 

منبع : chtn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.