امارات چین را جایگزین بازار راکد روسیه می‌کند (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ افزایش درآمد در پرجمعیت‌ترین کشور جهان و افزایش سفرها وارتباطات هوایی میان امارات و چین درسال‌های اخیر به حدی است که پیش بینی می‌شود تمرکز امارات بربازار استراتژیک چین، تعداد گردشگران علاقمند سفر به امارات را تا ده سال آینده به دوبرابر میزان کنونی برساند.مکه و مدینه نیز به یمن مسلمانان چین، با افزایش گردشگران مذهبی روبرو هستند.

 

این میزان افزایش به ویژه درسفر چینی ها به امارات، درشرایط بحران اقتصادی کنونی که سفر به امارات را به برای گردشگران روسیه واروپا قدری گران کرده، اهرم سیاست‌های استراتژیک بازار گردشگری امارات را به سوی چین برگردانده است.

 

موسسه تحقیقات اقتصادی آکسفورد دربررسی‌هایی که اخیرا باهمکاری موسسه هتلداری" اینترکنتینانتال" انجام داده ونتایج آن را منتشر کرده، با اعلام این مطلب یادآور شده است که مسافران چینی درامارات با رشد 98 درصدی تا ده سال آینده یعنی تا 2023 به بیش از 545هزار نفر می‌رسد.

 

سفر این تعداد گردشگر چینی اغلب ثروتمند برابر با 781 میلیون دلار امریکا در سال یاد شده است که به معنی 488 میلیون دلار بیشتر از سال 2013 خواهد بود. با این حال باوجود افزایش تعداد سفرچینی‌ها، میانگین مدت اقامت آنان در امارات نیز همچنان به طور ثابت به طور متوسط 3.3 شب خواهد بود.

 

این گزارش یادآور شده است که گردشگران چینی به دلیل افزایش شمار و میانگین پولی که خرج می کنند، بی‌شک یکی از مشتریان کلیدی برای دبی خواهند بود. ابوظبی نیز انتظار دارد تا سال 2013 بیش از 177هزار گردشگر چینی بخود جذب کند که 300 درصد بیشتر از تعداد این مسافران در سال 2013 است. دبی پس از ابوظبی درکل منطقه خلیج فارس از نظر رشد سفر گردشگران چینی رتبه نخست را دارند.

 

با این حال پیش بینی شده است که سفر به مکه و مدینه گردشگران چینی نیز از سوی جمعیت مسلمان چین که تا سال 2023 به میزان 2.1 درصد افزایش جمعیت دارند، به میزان نیمی از تعداد کنونی افزایش می‌یابد.این افزایش تعداد گردشگرچینی قادراست بر خسارت ناشی از کاهش سفر گردشگران روسی به امارات غلبه کند و تاحد زیادی فقدان این بازار مهم را جبران کند.

 

"متیو گرین" مدیر تحقیقات دفتر مشاوره ای برای امارات در موسسه CBRE ا شاره به این مطلب می‌افزاید که چین با رشد طبقه متوسط چین از یک سو و افزایش هزینه سفر به امارات برای گردشگران روسی و اروپایی به دلیل مشکلات مالی درسال‌های اخیر مبدل به بازار بسیار مهمی برای دبی شده است.

 

این گزارش درعین حال تاکید دارد که کشورهای آسیایی و امریکای شمالی همچنان به عنوان محبوب‌ترین مقصد گردشگران چینی است که سفر به این دو مقصد را به سفر به خاورمیانه ترجیح می‌دهند. سئول، بانکو،پاتایا در تایلند وکوالالامپور در آسیا و بریتیش کلمبیا و اونتاریا و کبک در کانادا وهمچنین فوکویوما درژاپن محبوب‌ترین مقصدهای گردشگران چینی هستند.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.