کشف یک غار در خواف (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مركز گردشگري علمي - فرهنگي دانشجويان ايران (istta)به نقل از ایرنا،رییس جمعیت هلال احمر خواف در جنوب استان خراسان رضوی از کشف غار دیگری در این شهرستان خبر داد.

محمد امانی افزود: این غار نیز مانند غار قبلی کشف شده در دو ماه گذشته در منطقه برآباد خواف می باشد که توسط اعضای تیم امداد و نجات هلال احمر و هیات کوهنوردی این شهرستان شناسایی و کشف شده است.

وی گفت: این غار به طول تقریبی 120 متر با یک دهانه تونلی و شیب ملایم هفتاد درجه می باشد.

وی اظهار کرد: در این غار خفاش و چند اسکلت استخوانی از نوعی پستاندار مشاهده شده است.

امانی افزود: غار مزبور در دو کیلومتری غار قبلی می باشد که در کنار آنها با فاصله زیاد دو غار دیگر نیز وجود دارد که هنوز داخل آن پیمایش نشده است.

رییس جمعیت هلال احمر خواف گفت: حدود 10 نفر از اعضای تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر و اداره محیط زیست با حمایت فرمانداری این شهرستان پس از دو روز عملیات موفق به پیمایش در این غار شدند.

به گفته وی انجمن غار شناسان کشور سال گذشته از شهرستان خواف نقشه هوایی تهیه کردند که نشان از وجود غارهای فراوان در این منطقه دارد.

شهرستان خواف در 267 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

استان خراسان رضوی با بیش از 200 غار شناسایی شده ظرفیت جذب گردشگران غارنورد را دارد.

دو سوم غارهای شناسایی شده در این استان قابلیت پیمایش عمومی دارند و حدود 35 درصد آنها تخصصی هستند که باید توسط غارنوردان حرفه ای با تکنیک و تجهیزات خاص پیمایش شوند.

منبع : ایستا


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.