چشم انداز گردشگری درمانی آسیا در 2013 (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ  طبق آخرین آمار منتشر شده ارزش خالص صنعت گردشگری درمانی در سطح جهانی بالغ بر 100 میلیارد دلار امریکا برآورد شده و سهم اسیا دراین حوزه هنوز با 8.5 میلیارد دلار ، با ایجاد اتاق‎ها و تجهیزات درمانی، چشم اندازهای وسیعی را برای این صنعت در سال 2013 فراهم کرده است.

  گردشگری درمانی، که به سرعت درسراسر جهان در حال گسترش است، درکشورهای آسیایی چون هند، مالزی و سنگاپور و نیز در تایلند و کره جنوبی طی دهه گذشته رونق بی‌سابقه‎ای بدست آورده است.

 دوکشور هند وتایلند به طور سنتی این صنعت را در کل آسیا تحت سیطره خود دارند. با این حال دیگر رقبای منطقه ازجمله سنگاپور و مالزی و فلیپین هم توان نهفته خود را در توسعه این صنعت با حمایت و اقدامات دولتی دراین زمینه اثبات کرده‎اند.

 نتیجه این اقدامات، بسیارموثر بوده است. به عنوان مثال در چند سال گذشته مالزی و سنگاپور به طور میانگین رشدی بالغ بر 29.2 درصد و دیگی 11.9 درصد کسب کرده‌اند.

 اما درمیان عواملی که گردشگران و بیماران راجذب این مقاصد آسیایی می‎کند، مواردی چون هزینه گران درمانی و زمان طولانی انتظار برای دریافت خدمات درمانی درکشورهای مبدا و هچنین توسعه فناوری‎های درمانی در کشورهایی چون تایلند و همچنین کاهش هزینه پرواز های هوایی از مهم‎ترین دلایل است. مسئله هزینه به ویژه نقش تعیین کننده‌ای در کشورهایی چون امریکا داشته است که هزینه درمانی درآن بسیار بالاست.

درنتیجه این شرایط چشم انداز مثبت انجمن اقتصاد کشورهای آسیا که قرار است به منظور حمایت و تقویت توریسم درمانی و تسریع روند رشد آن، دست به تامین برخی خدمات درمانی رایگان در کشورهای آسیایی بزند،  پیش‎بینی کرده است که در سال‎های آینده تا 2015شاهد  ادامه رشد این صنعت در کشورهای اسیایی باشد.

  توسعه فعالیت ها و تجهیزات درمانی در مناطق مرزی در کشورهای منطقه از دیگر برنامه‎های این انجمن در راستای توسعه گردشگری سلامت در آسیاست. این انجمن در هر دو سوی عرضه و تقاضا برای توسعه توریسم درمانی آسیا فرصت‎های درخشانی را می‌بیند.

 در یخش تقاضا توان جذب سهم بالاتری از گردشگران و بیماران جویای خدمات درمانی برای این کشور ها همچنان به جای خود باقی است و در بخش عرضه نیز تلاش‎ها برای دستیابی به بانک استعدادها و متخصصان عالی رتبه در رشته‎های درمان و سلامت دردستور کار دولت‎ها ومقامات گردشگری کشورهای آسیایی است.

 با این چشم انداز مثبت درعین حال هنوز کمبود جا و ظرفیت پدیرش بیمار چالشی است در برابر فرصت‎های یاد شده و ایجاب می‎کند که سیاست‎ها و اقدامات دولت تسریع شود. وجود بازیگران زیاد رقابت را نیزد راین منطقه تشدید کرده ولی این منطقه همچنان در انتظار کسب منافع سرشار از این بازار حاصل خیز وپر رونق است.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.