بیشتر هتل‎های دبی با مراکز خرید تنها 2کیلومترفاصله دارند (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ از مجموع 387 هتل و 188 هتل آپارتمان که در دپارتمان گردشگری و بازاریابی تجارت دبی ثبت نام کرده‎اند تا پایان 2011 حدود 48 درصد تنها در فاصله 2 کیلومتری یکی از 5 مرکز تجاری وخرید بزرگ دبی قرار دارند. به عقیده کارشناسان این شرایط نمونه‎ای از برقراری ارتباط خوب میان مراکز خرید و مراکز اقامتگاهی است.

 به گزارش بازار سفر عربی، این میزان فاصله دو کلیومتری برابر با 5 دقیقه طی مسیر با تاکسی از هتل تا مراکز خرید بزرگ دبی برآورد شده است. 

 طبق همین گزارش که اساسا با هدف بررسی توریسم شهری و رشد آن طی دو دهه گذشته و تاثیر آن بر گسترش محوطه‎های خرید و تجارت صورت گرفته، روشن شده است که بیش از 276 هتل و هتل آپارتمان در فاصله 2 کیلومتری یکی از 5 مرکز خرید بزرگ دبی احداث شده است.

طبق تحقیقات موسسه" آلپن کاپیتال"درآمد خرده‎فروشان کالاها در منطقه خلیج فارس عربی تا سال 2016 ازمرز 270 میلیارد دلار خواهد گذشت. درآمدی که بخشی از آن تاحدی ناشی از رشد صنعت گردشگری و هتلداری است.

 این گزارش یادآور شده است که رشد این گرایش که هتل‎های شهر و توریست‎های شهری در نزدیکی جاذبه‎های خرید و تجاری مستقر باشند، موضوع بررسی جداگانه‎ای است که قرار است از سوی "موسسه مشاوره سفر  رید "که ازبرگزارکنندگان نمایشگاه بازار سفر عربی 2013  است مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

 این موضوع در نمایشگاه بازار سفر عربی 2013که قرار است در مرکز تجارت جهانی دبی از 6 تا9 ماه مه آینده برگزار شود ، مورد توجه بیشتر از سوی کارشناسان شرکت کننده قرار  خواهد گرفت.

  به گفته "مارک والش" مدیر وگرداننده "موسسه نمایشگاه‌های مسافرتی رید"، 5 مرکز تجاری برتر دبی تا کنون دراین بررسی شناخته شده و تعدادی از هتل‎ها و هتل آپارتمان‎ها نیز که تا فاصله دو کیلومتری یا مسیرهای 5 دقیقه‌ای تاکسی از این 5 مرکز خریدقرار دارند، مورد شناسایی و بررسی قرار گرفته‎اند.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.