اصفهان زنده شد (گردشگری عمومی)

اصفهان زنده شد

توضیحات :

گفتنی است با زنده شدن زاینده رود، روحی تازه در کالبد شهرمان دمیده خواهد شد و اثر آن قطعا فراتر از تحول در کشاورزی و محیط زیست و ابنیه تاریخی است، بلکه مهمترین اثر جاری شدن دوباره زنده رود، ایجاد شادابی در شهروندان اصفهانیست. مردمی که در این مدت با صبر خود درس بزرگی به مسئولین استان و هرو نمایندگان مجلس دادند که امید است مسئولین همت بیشتری برای بهبود وضعیت آب اصفهان داشته باشند و البته امیدواریم نزولات  آسمانی نیز باریدن مداوم و کافی داشته باشند تا دیگر شاهد از پافتادن رگ حیات اصفهان نباشیم.
در این رابطه رئیس شورای شهر اصفهان  گفت : آب رودخانه زاینده رود امروز یکشنبه 15 آبان ماه بازگشايي می شود.

مهندس عباس حاج رسولی ها  با بیان این مطلب اظهار داشت: خروجی سد زاینده رود برای شروع کشت پاییزه از امروز یکشنبه 15 آبان ماه باز و آب در رودخانه زاینده رود جاری می شود که البته بعد از دو الي سه روز به شهر اصفهان خواهد رسید، لذا احتمالا به دليل خشكي زياد رودخانه، آب تا فردا (روز عيد قربان) به اصفهان نمي رسد.
رئیس شورای شهر اصفهان اظهار داشت: جاری شدن آب زاینده رود به این شکل، به صورت مداوم نيست و باز ماندن سد بستگي بسيار زيادي به حجم بارش ها و نزولات آسماني در شهركرد و حوزه هاي مربوطه دارد. از آنجایی که ظرفیت آب کم است این جاری شدن تنها برای مصرف کشاورزان و کشت پاییزه خواهد بود و پس از آن دوباره قطع می شود.
وی با بیان اینکه اگر بارش آسماني كم باشد، آب رسانی بعد از کشت پاییزه شرق اصفهان قطع خواهد شد، گفت: بازماندن سد و جاري بودن آب در رودخانه يك مسئله وابسته به شرايط است كه از صفر تا صد آن بايستي با توجه به وضعيت ادامه بارندگي ها و با توجه به حجم آب ايجاد شده در پشت سد، مديريت گردد؛ به طوري كه امكان دارد با بارندگي هاي مناسب، خروجي هاي سد همچنان به طور كامل باز بماند.


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.