لزوم معرفي عشاير به عنوان مقصد گردشگري نوروز 92 (گردشگری عمومی)

توضیحات :

معاون گردشگري کشور و رئيس ستاد برگزاري اولين جشنواره کوچ عشاير ، که روز گذشته در اين مراسم حضور داشت بر لزوم معرفي ظرفيت‏ها و جاذبه‏هاي زندگي عشاير به عنوان يکي از مقاصد گردشگري در ايام پرترافيک سفر مانند نوروز تاکيد کرد.

«منوچهر جهانيان» با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)، گفت: همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و در راستاي انسجام و وحدت بين اقوام ايراني 12 استان از جمله تهران، البرز، قم، مرکزي، اصفهان در برنامه کوچ نمادين عشاير تهران شرکت کردند.

وي وحدت و انسجام بين عشاير را موجب خنثي شدن توطئه‏هاي دشمن خواند و افزود: وحدت، هماهنگي و همدلي بين عشاير و اقوام موجب سرفرازي کشور است و اين تعامل توطئه‏هاي دشمن را خنثي مي‏کند.

معاون گردشگري کشور ايران را در مجموع داراي 102 ايل خواند و بيان کرد: امروز آغاز نخستين جشنواره ملي صداي عشاير است که عشاير 31 استان کشور در طول 6 روز به معرفي آيين، آداب، رسوم و ... خود مي‏پردازند.

وي تصريح کرد: در اين نمايشگاه ظرفيت‏هاي گردشگري، هنرهاي سنتي، صنايع دستي ، موسيقي، غذا، پوشاک و ساير بخش‏هاي زندگي عشاير در معرض ديد مردم قرار مي‏گيرد.

«جهانيان» خاطر نشان کرد: معرفي و شناساندن آيين‏، آداب و رسوم عشاير موجب جذب گردشگران به خصوص در ايام پيک سفر و ديدار از اين ظرفيت‏هاي بکر کشور مي‏شود.

منبع : chtn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.