جذب گردشگر به اندونزی در چارچوب قرادادهای نفتی (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ مقامات اندونزی با دعوت از تاجران سعودی شرکت نفتی آرامکو، خواستار تقویت مناسبات گردشگری از طریق توسعه بخش‌های ساختمانی و نفتی شدند.

 

به گزارش تایمز جاکارتا وزیر صنایع اندونزی "محمد هدایت" اعلام کرده است که در مذاکراتی که با طرف سعودی داشته، مسائل مالی مابین شرکت آرامکو آسیای سعودی و شرکت نفت و گاز "پرتامینای"اندونزی به مبلغ 8 میلیارد دلار در بخش پالایشگاه‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار داده است.

 

به گفته وزیر صنایع اندونزی این مذاکرات  قرار است روزانه 300 هزار بشکه نفت خام  توسط شرکت نفت آرامکوی سعودی تهیه و پالایش شود.

 

وی همچنین گفت :« موضوع مورد مذاکره دیگری در گفتگو با طرف سعودی، صنعت گردشگری است و ما قصد داریم گردشگران سعودی را برای سفر به اندونزی تشویق و حمایت کنیم. »

 

به گفته وی تنها در سال 2011 حدود 90 هزار گردشگر سعودی عمدتا با هدف های تجاری و سپس برای گذراندن تعطیلات به اندونزی سفرکرده‌اند.

 

جاکارتا در این مذاکرات از شرکت های نفتی سعود دعوت کرد برای کسب فرصت‌های پردرآمد سرمایه گذاری در این کشور به عنوان بزرگ ترین اقتصاد جنوب شرق آسیا و یکی از اعضای جی 20 اقدام کنند.

 

در مقابل طرف سعودی انتظار دارد کمپانی‌های اندونزی در بخش ساخت وساز کار اجرای پروژه های مورد نیاز سعودی را بر عهده بگیرد.  

 

طبق همین گزارش مجموع حجم تجاری میان دو کشور اندونزی و سعودی حدود 6.85 میلیارد دلار امریکاست اما اندونزی تنها در ردیف 12 از شرکای تجاری سعودی قرار دارد.

منبع :  chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.