حذف شدن سفر از سبد خانوار ایرانی به نظر اجتناب‌ناپذیر است (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مركز گردشگري علمي - فرهنگي دانشجويان ايران(istta) به نقل از ایسنا، دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران با بیان این‌که میزان فروش تورهای داخلی و خارجی برای تعطیلات نوروز 92، خیلی بد است و اوضاع اصلا قابل مقایسه با سال گذشته نیست، اظهار کرد: تورم غیرمعمولی وجود دارد که ضریب آن به همه‌ی بخش‌های شغل ما مانند هتل، بلیت هواپیما و قطار و روادید وارد شده است.

وی ادامه داد:‌ اگر این گرانی گریبان‌گیر فقط یکی از شاخص‌های سفر شده بود، می‌شد برای مردم جایگزین‌هایی داشت، مثلا قطار را جایگزین هواپیما کرد؛ ولی بلیت قطار هم نزدیک به 30 درصد گران شده است.

هاتفی به این نکته اشاره کرد که مردم ما همیشه سفر را آخرین کالای سبد خانوار خود در نوروز قرار می‌دهند و برای‌شان تأمین خوراک و پوشاک مهم‌تر است و گفت: حالا که سفر گران شده است باید انتظار داشت مردم سفر را کلا از سبد خانوار حذف کنند. در حال حاضر یک خانواده‌ی چهار نفره‌ی ایرانی برای سفر به کیش باید پنج تا شش میلیون تومان هزینه کنند، آیا با گرانی‌ای که در تمام بخش‌ها اتفاق افتاده است، تأمین این هزینه از عهده‌ی یک خانواده‌ی معمولی برمی‌آید؟

او سپس بیان کرد: البته می‌توان راه‌کارهایی را داشت، مثلا دست‌اندرکاران، سفرهای ارزان را با سرشکن کردن هزینه‌ها اجرا کنند؛ ولی با این اوضاع فکر نمی‌کنم این طرح‌ها هم خیلی با استقبال روبه‌رو شود.

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.