کنفرانس بین‎المللی توریسم و تحول جایگاه میراث فرهنگی: گذشته و آینده (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 

نفرانس بین‌المللی "توریسم و تحول جایگاه میراث فرهنگی : نگاهی به گذشته و توسعه آینده" با همکاری یونسکو، دانشگاه ملی تایوان و دانشگاه بیرمنگام بریتانیا از 5 تا 9 آوریل 2013 در تایپه برگزارمی‌شود.

 این کنفرانس با توجه به جایگاه میراث فرهنگی در سطح ملی منطقه‌ای و جماعت‌های محلی نه تنها به عنوان یک عامل تعیین هویت وبلکه بیش از همیشه به عنوان یک منبع یا کالای مصرفی در سطح جهان مبدل شده است.

 گردشگران داخلی و خارجی هردو در جریان سفرهای گردشگری خود در محوطه‌های میراث فرهنگ مادی  و نیز برخی آداب و رسوم میراث معنوی، در واقع با  گذشته و تاریخ خود دیدار می‌کنند اما انگیزه‎های مختلفی درمیان کسانی که درگیر فعالیت‌های حفاظت و نمایش و مدیریت میراث فرهنگی هستند با توریست‌هایی که به صورت استعاری در قالب بسته‌های انتخابی و به صورت استعاری به دیدار گذشته می‎روند وجود دارد.

 

شخیص این تفاوت ارزش‌ها بازتاب تفاوت ارزش‌های متصل به میراث فرهنگی و نیز تفاوت سیستم‌های ارزشی متفاوتی است که از طریق آن آثار یا اثر فرهنگی عبور کرده و منتقل می‌شود.
 این کنفرانس به دنبال بررسی تنش‎ها و تهدید‎ها و نیز فر‎صت‎های موجود در فرایند ارزشیابی و حمایت از آثار فرهنگی و بسیج آن برای  اهداف توسعه در حوزه‌های گسترده تر اجتماعی است.
کارشناسان قصد دارند از رهگذر این کنفرانس چگونگی کارکرد و تاثیر میراث فرهنگی را در بستری از تحول و بسیج ارزش‌ها و و راه‌های مختلفی که گردشگر و گردشگری بر تغییر ارزش و جایگاه آثار فرهنگی در جوامع مختلف دارد، بررسی کنند.
 موضوعاتی چون : گردشگر و گردشگری چه تاثیری بر درک و ارزش گذاری ما بر میراث فرهنگی دارد، ارزش‎ها بر تحولات گذشته چه اثری دارد، از جمله مسائلی است که قراراست دراین کنفرانس مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
همچنین  نحوه ایجاد ارتباط میان میراث فرهنگی و گردشگران و جامعه در مقیاس بزرگتر در عصر شتاب و دوران واقعیت‎های جند وجهی و جامعه‎های چند فرهنگی  و پرسش‎های دیگری از این دست، از جمله از موضوعاتی است که قرار است در این کنفرانس مورد توجه کارشناسان قرار گیرد.
 با توجه به وسعت موضوعات کارشناسان از طیف وسیعی از رشته‎های علمی از انسان شناسی و باستان شناسی و تاریخ هنر و معماری گرفته تا جغرافیای فرهنگی و مردم شناسی و اقتصاد و مطالعات میراث فرهنگی و فرهنگ عامله و مطالعات اوقات فراغت ، موزه داری و همچنین رشته‎های فلسفه ، جامعه‎شناسی علوم سیاسی و برنامه ریزی شهری و کارشناسان در امور گردشگری غذا دراین کنفرانس شرکت خواهند داشت.
منیع : chn.ir

 

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.