فاز نخست مجتمع اقامتي، گردشگري شانلي سهند افتتاح شد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي گفت: فاز نخست مجتمع اقامتي، گردشگري و تفريحي شانلي سهند در فضايي به وسعت دو و نيم هکتار بهره برداري شد.

به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، «تراب محمدي» افزود: اين مجتمع در دو فاز در حال ساخت است که احداث فاز نخست با وسعت 15 هزار متر مربع، به پايان رسيده و اغلب بخش هاي آن مورد بهره برداري قرار گرفته اند.

وي با اشاره به محل ساخت مجتمع اقامتي، تفريحي و رفاهي شانلي يادآور شد: قرار گرفتن اين مجتمع در مسير پيست اسکي سهند و مجاورت با روستاي ثمر خزان با توجه به شرايط مساعد آب و هوايي و طبيعت بکر و بي نظيرش، با فراهم آوردن امکانات اقامتي و رفاهي مي تواند عاملي براي جذب بيش از پيش گردشگران به اين منطقه شود.

محمدي از صدور موافقت هاي اصولي براي آغاز به کار فاز دوم اين طرح خبر داد و گفت: در فاز بعدي مجتمع خدمات توسعه اي گردشگري همچون امکانات هتل، کمپينگ و رودخانه هاي مصنوعي راه اندازي خواهد شد.

در ادامه «نيما برادران نخجواني» سرمايه گذار مجتمع اقامتي، گردشگري و تفريحي شانلي سهند نيز با اشاره به مشخصات فاز نخست مجتمع اظهار داشت: بخش عمده اي از سوئيت هاي اقامتي ويلايي، سالن تفريحات، سالن بدنسازي، تالار و رستوران پذيرايي، فست فود و کافي شاپ اين مجموعه با اتمام ساخت هم اکنون آماده استفاده گردشگران هستند.

وي محوطه آلاچيق ها، محوطه ورزشي و پيست اسکي آموزشي را ديگر تاسيسات بهره برداري شده اين طرح خواند و گفت: کافه سنتي در قالب يک کرسي خانه با شمايل و ويژگي هاي بومي آذربايجان شرقي از ديگر بخش هاي اين مجموعه رفاهي به شمار مي رود که مي تواند توجه گردشگران را به ويژه در ايام تعطيلات نوروزي به خود جلب کند.

نخجواني همچنين با اشاره به حمايت هاي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان از طرح هاي سرمايه گذاري، نگاه مثبت دستگاه هاي مرتبط با امر گردشگري را در ساخت اين مجتمع بزرگ رفاهي اثرگذار دانست و تصريح کرد: ساخت اين مجتمع با اعتباري بالغ بر 50 ميليارد ريال در سال 88 آغاز شده است.

منیع : ichtn.ir

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.