"جامعه‌ی گردشگری الکترونیکی" مانع تخلفات اینترنتی می‌شود؟ (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران(istta) به نقل از ایسنا، جامعه‌ی گردشگری الکترونیکی که سال 1387 از سوی بخش خصوصی و با حمایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری راه‌اندازی شد،‌ راهی برای سامان‌دهی تجارت گردشگری الکترونیکی و پاسخی برای این سوال‌ها بود. این را حسن انصاری - رییس هیأت مدیره‌ی جامعه‌ی گردشگری الکترونیکی - به خبرنگار سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) گفت و درباره‌ی این‌که چرا تا کنون این جامعه‌ی تخصصی در حوزه‌ی گردشگری و تجارت الکترونیکی مغفول مانده و کاری از پیش نبرده است؟ پاسخ داد: ما این جامعه را بعد از برگزاری همایش و کارگروه «آشنایی با گردشگری و توسعه‌ی تجارت الکترونیکی» به‌عنوان یکی از بندهای بیانیه، با بهره‌گیری از الگوهای بین‌المللی راه‌اندازی کردیم؛‌ اما این موضوع در کشور ما هنوز نوپا و محدود است.

وی اظهار کرد: این جامعه تا کنون با سازمان‌هایی مانند میراث فرهنگی و گردشگری و برخی تشکل‌های صنفی،‌ تفاهم‌نامه‌هایی را بسته و کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی را برگزار و استانداردهای فنی و تخصصی را تهیه کرده و به بررسی سایت‌ها و خدمات الکترونیک در صنعت گردشگری پرداخته و کارگاه‌های مختلفی را برای فرهنگ‌سازی برپا کرده، در عین حالی که راه‌کارهای بومی‌سازی را با توجه به زیرساخت‌های موجود و روش‌های فعالیت در کشور ما تعیین کرده و پیش‌نویس آیین‌نامه‌هایی را که می‌تواند سبب دفاع از حقوق فعالان و ایجاد فضای مناسب در محیط‌های اینترنتی شود، آماده کرده است.

او ادامه داد: جامعه‌ی گردشگری الکترونیکی در دوره‌ی اول به‌دلیل وجود تغییرات متعدد در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، به‌عنوان یک طرف تفاهم‌نامه‌ها نتوانست بخشی از اهداف خود را پیگیری کند. بنابراین در این مدت به‌روز نشده است؛ اما امسال با تلاش و پیگیری بیشتر،‌ تلاش می‌کنیم تمام راه‌کارها و پیشنهادها را اجرایی کنیم.

انصاری درباره‌ی این‌که جامعه‌ی گردشگری الکترونیکی به چه کار مردم عادی می‌آید؟ بیان کرد: جامعه این اطمینان را برای گردشگران به‌وجود می‌آورد که با آرامش کامل از خدمات و محصولات شرکت‌های گردشگری استفاده کنند.

وی ادامه داد: این جامعه با هفت گروه تعامل دارد که مهم‌ترین آن‌ها، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است و به‌دنبال آن، تشکل‌های مربوط به نظام‌های صنفی رایانه‌یی و شرکت‌های IT، تأسیسات گردشگری، هتل‌داری،‌ دهکده‌های گردشگری و تفریحی،‌ آژانس‌های مسافرتی،‌ جوامع بین‌المللی و مردم هستند که برای هریک، روش و مدل‌های همکاری را تعریف کرده‌ایم و تلاش داریم برای گردشگرانی که دنبال‌ نشان و تأیید سایت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات در دنیای مجازی هستند، این اطمینان،‌ استاندارد و امنیت لازم را بدهیم.

رییس هیأت مدیره‌ی جامعه‌ی گردشگری الکترونیکی در ادامه گفت: مطالعات زیادی روی برخی کشورها از جمله اسپانیا و آلمان داشته‌ام و به این نتیجه رسیده‌ام که هیچ کسی در این کشورها حق ندارد، سایت فروش بلیت و تور را بدون مجوز راه‌اندازی کند. ما هم می‌توانیم با توسعه‌ی فعالیت جامعه به چنین شرایطی دست یابیم.

او افزود: ما با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تفاهم‌نامه‌ای داریم که اختیاراتی را مانند نظارت و حمایت از گردشگری الکترونیکی تفویض کرده است. بنابراین جامعه می‌تواند فعالیت سایت‌های گردشگری، بویژه خرید و فروش تورها را از این طریق سامان‌دهی کند و جلوی برخی تخلفات را بگیرد.

منبع : issta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.