کاهش سفرهای نوروزی ایرانیان به کشورهای اروپایی/ عمان پس از ترکیه و امارات (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران(istta) به نقل از مهر، اکبر غمخوار به خبرنگار مهر گفت: اکنون گردشگرانی که برای تورهای نوروزی خارجی ثبت نام کرده اند، بیشتر به کشورهای امارات، ترکیه، عمان و بخشی نیز به کشورهای اروپایی و چین می روند. از گذشته نیز مقاصد اصلی برای گردشگران ایرانی همین کشورها بوده است. تونس هم مقصد بعدی گردشگری بود اما به دلیل بحران های اخیر، اکنون این کشور در فهرست مقاصد گردشگری نیست.

غمخوار بیان کرد: همچنان مانند سالهای گذشته گردشگران به شهرهای شمالی، شیراز و مشهد سفر می کنند ولی شهر بندرعباس و زاهدان نیز سال گذشته به دلیل تبلیغات زیاد و آب و هوای مناسب گردشگر بیشتری نسبت به سالهای گذشته داشت.

وی پیش بینی کرد که ایرانیان برای سفرهای نوروزی نسبت به سالهای گذشته از اتوبوس و ماشین های شخصی استفاده کنند به همین دلیل دو تا پنج درصد افراد با هواپیما سفر خواهند کرد. منتها تلاش می کنیم که سفر با تورهای گردشگری را ترویج دهیم چون هم خطر رانندگی با ماشین های شخصی را ندارد و هم هزینه سفرها سرشکن می شود.

غمخوار بیان کرد: در کنگره گردشگری سلامت و ایمنی جاده ها که مدتی پیش در مشهد برگزار شد اعلام کردند آمار تصادفات جاده ای بین 27 تا 30 هزار کشته است این بدان معنی است که روزی یک هواپیمای صد نفره در ایران سقوط می کند منتها ما برای سقوط هواپیما عزا می گیرم ولی برای تصادفات جاده ای کاری انجام نمی دهیم و باز هم مردم با خودروهایشان به جاده می روند.

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.