مقبره بابا طاهر

لرستان
خرم آباد

مقبره بابا طاهر یک اثر تاریخی، فرهنگی در مرکز شهر خرم‌ آباد است. آرامگاهی متعلق به بابا طاهر عارف نامدار و شاعر دو بیتی‌های لکی و لری که گفته می‌شود لر و از اهالی خرم آباد بوده است. مقبره بابا طاهر در نزدیکی قلعه فلک الافلاک قرار گرفته و از بناهای ثبت شده در فهرست آثار ملی ایران است. این بنا دارای هشت ضلع با ارتفاع 6 متر است. احتمال داده می‌شود محل قبر بابا طاهر در سرابه با ضریحی چوبی بوده که با گذشت زمان از بین رفته است. قدمت ساختمان آرامگاه بابا طاهر به دوره خوارزمشاهی می‌رسد. این بنا از آثار ارزشمند خرم آباد است که در کنار دیگر جاذبه‌های گردشگری چون گرداب سنگی، مقبره زاهد شیر، مقبره مار گمیه و دریاچه کیو خرم آباد را به عنوان یک محور مهم گردشگری در کشور معرفی می‌کند. از مراکز اقامتی در خرم ‌آباد هتل جهانگردی خرم آباد است که با فضایی سر سبز و چشم اندازی زیبا پذیرای گردشگران می‌باشد.

موقعیت
دیدگاه مسافران
  1. پروفایل
    • رهام
    • تهران
    • 94/08/24

    خرم آباد یه شهر کامله بازار سنتی مردم مهربون مهمون نوازی طبیعت کم نظیر هزینه نسبتا پایین گردشگری و... من که خیلی بهم خوش گذشت

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.