ییلاقات شاندیز

خراسان رضوی
مشهد

منطقه شاندیز و طرقبه که همچون فرزندی در دل مادر، درنقشه جغرافیایی جا خوش نموده،از پدیده های طبیعی بوده و سپس با دخالت بشر به زیبایی آن دو صد چندان افزوده است. روستایشاندیز ابتدا شاه دژ و یاشاه دیز بوده که به مرور زمان به شاندیز تغییر اسم داده است.اگر در جاده وکیل آباد  به راه خود ادامه بدهیم، به منطقه بهشت گونه ای از باغات و سرسبزی ها میرسیم که انواع درختان سر به فلک کشیده در دل کوهها و در شیار دره ها چشم و دل هر بیننده ای را مینوازد.روستاهای سر آسیاب که در ابتدای راه و کمی قبل از شاندیز قرار گرفته، روستای ارچنگ خادر،ابر ده پایین و بالا و روستای زشک که همه و همه به هم پیوند خورده و به نوبه خود زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده اند.

 علاوه بر مناظر طبیعی با مجموعه هایی زیبا و چشم نواز، فروشگاهها و غرفه هایی  به فروش صنایع دستی و سوغات و خشکبارهای محلی منطقه مشغول و به مسافران عرضه مینمایند.

موقعیت
دیدگاه مسافران
  1. پروفایل
    • محمد
    • مشهد
    • 93/09/14

    یک مکان خوش آب و هوا در زمستان و تابستان

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.