جواب

در جواب باید بگوییم که هزینه تمام شده در این مورد بستگی به نوع تور شما دارد. اگر با تور گروهی به سفر بروید برایتان مقرون به صرفه‌تر است.

 اما در صورتی که می‌خواهید با ماشین شخصی خودتان سفر کنید و یا اینکه قصد دارید برنامه سفر را خودتان بریزید پیشنهاد می‌کنیم هتل و بلیط تان را جدا تهیه کنید؛ به این نوع مسافرت‌ها سفر با تور انفرادی گفته می‌شود؛ مانند زمانی که همراه خانواده یا دوستانتان به سفر می‌روید.

 توجه داشته باشید که شرایط و قیمت تور چه انفرادی باشد چه گروهی در فصل ترافیک سفر مانند نوروز و تعطیلات رسمی متفاوت است. در این روزها، قیمت تور نسبت به زمان‌های دیگر بیشتر می‌شود.

برای اینکه از هزینه اقامت و به تبع آن هزینه سفرتان دراین ایام کم کنید، بهتر است با تور انفرادی بروید و محل اقامتتان را از قبل مشخص کنید. رزرو هتل از سایت رزرواسیون به شما کمک می‌کند تا در زمان ترافیک سفر درگیر نوسانات قیمت نشوید. این سامانه به دلیل اینکه اقامت در بهترین هتل‌های کشور را با تخفیف‌هایی بین 5 تا 50 درصد برایتان فراهم می‌کند باعث کاهش هزینه‌های سفر شما می‌شود. تا جایی که قیمت تمام شده برای شما با قیمت تور گروهی حتی در زمان ارزانی برابری می‌کند.

جواب

اگر کیفیت هتل و هتل آپارتمان یکی باشد متراژ یک واحد آپارتمانی بسیار بیشتر از یک اتاق در هتل است پس طبعاً قیمت آن نیز باید بیشتر باشد؛ اما در شهر مشهد به دلیل اینکه تعداد هتل‌آپارتمان‌ها بیشتر است قیمت آن از هتل‌ها کمتر است.


برای خانواده‌های پرجمعیت، هتل آپارتمان نسبت به هتل اقتصادی‌تر است؛ اما برای سفرهای دو نفره رزرو هتل آپارتمان پیشنهاد نمی‌شود. البته وجود آشپزخانه و فضای بزرگ تر از مزایای هتل آپارتمان است که می‌تواند آسایش بیشتری را برای شما فراهم کند.


ناگفته نماند در شهر مشهد هتل آپارتمان را اقامتگاهی باکیفیت کمتر تعریف کرده‌اند اما در سایر شهرها این‌طور نیست. به‌طوری که تعداد زیادی از هتل آپارتمان‌ها، کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به هتل دارند؛ اما معمولاً هتل آپارتمان‌ها خدمات هتل‌های لوکس را ارائه نمی‌کنند.

جواب

در صفحه اول سایت در کادر جستجو، هتل مورد نظرتان را تایپ کرده و تعداد شب و تاریخ اقامتتان را مشخص کنید.

پس از زدن دکمه جستجو در صفحه جدیدی که برایتان باز می‌شود می‌توانید مشخصات هتل مثل تصاویر، توضیحات، امکانات و موقعیت آن را ببینید. در این صفحه هم چنین در گوشه سمت راست هتل‌های دیگری از مقصد نمایش داده می‌شود که می‌توانید شرایط و ویژگی‌های آن را باهم مقایسه کنید.

اگر هتل خاصی را مدنظر ندارید در صفحه اول، در کادر رزرو به جای هتل، اسم شهر را وارد کنید تا در صفحه‌ای که باز می‌شود لیست تمام هتل‌های شهر مورد نظرتان آورده شود. برای مشاهده مشخصات و اطلاعات هر کدام از هتل‌ها بر روی دکمه انتخاب هتل کلیک کنید تا وارد صفحه خود هتل شوید. در این صفحه می‌توانید موقعیت هتل، امکانات و خدمات و تصاویر هتل را مشاهده کنید.

در کادر انتخاب اتاق، نوع اتاق‌ها و قیمت آن‌ها ذکر شده است. قیمت‌های مشخص شده مطابق با قیمت‌های اصلی هتل است و نه تنها هیچ کارمزد و وجه اضافه‌ای از شما برای رزرو گرفته نمی شود بلکه برای رضایت بیشتر شما تخفیف‌هایی زیادی نیز در نظر گرفته شده است. اگر به صفحه هتل‌ها مراجعه کنید می‌بینید که معمولاً قیمت اصلی هتل خط خورده و به جای آن قیمت دیگری را با تخفیف نمایش می‌دهد. قیمتی که شما آن را برای رزرو هتلتان پرداخت می‌کنید.

جواب

تمام اطلاعات مربوط به هر هتل از طرف خود هتل اعلام شده است. این اطلاعات توسط کارشناسان، مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از تأیید صحت و سقم آن در سایت گذاشته می‌شود.

جواب

یکی از دلایل زیر می‌تواند جواب این سؤال شما باشد:  • هتل در حال مذاکره برای قرارداد تور است و با اینکه هتل خالی است درخواست‌های رزرو را تا زمان قطعی شدن تور تائید نمی‌کند.

  • ساعات یا دقایقی قبل از رزرو شما، ظرفیت تکمیل شده است.

  • رزرو شما با سایر رزروهای جدول رزرواسیون هتل مطابقت ندارد و احتمال تعویض اتاق یا خالی ماندن اتاق بین رزرو شما و سایرین وجود دارد. برای مثال تصور کنید شما از شنبه تا دوشنبه درخواست رزرو دارید و رزرو دیگری برای آن اتاق از سه شنبه تا جمعه وجود دارد. در اینجا بین رزرو شما و رزرو بعدی اتاق یک شب خالی و بلااستفاده می‌ماند و کسی برای آن درخواست رزرو ندارد. در اینجا رزرو شما از طرف هتل تأیید نمی‌شود.

  • رزرو شما در زمان پیک تعطیلات هتل است و هتل برای این ایام پکیج بندی خاص مانند سه شب یا چهار شب رزرو دارد.

  • موارد خاص امنیتی که از طرف هتل توضیحی برایش اعلام نمی‌شود؛ مانند هم زمانی با ورود افراد بلندپایه.

  • بروز خرابی در تأسیسات و سایر مشکلاتی که عموماً برای رزرو تاریخ‌های نزدیک اتفاق می‌افتد.

  • موارد دیگری که از کنترل مسئول پذیرش هتل خارج است.

جواب

امکان رزرو در هر لحظه از هر راهی وجود دارد اما در حال حاضر در ایران رزرو لحظه آخری (باقیمت بسیار پایین) برای هتل‌ها امکان‌پذیر نیست. شما به جای رزرو هتل به صورت لحظه آخری می‌توانید هتل را با تخفیفی قابل توجه از طریق وب سایت در هر زمانی رزرو کنید.

جواب

اینکه از طریق سایت هتلتان را رزرو کنید یا با تلفن، انتخاب با شماست. شما می‌توانید برای تماس مستقیم با سامانه رزرواسیون با یکی از شماره تلفن‌هایی که در صفحه تماس با ما آمده است، تلفنی هتلتان را رزرو کنید؛ اما پیشنهاد می‌کنیم که درخواست رزروتان را از وب سایت انجام دهید. چون با این روش ضمن اینکه با سرعت بیشتر و در زمان کمتری رزروتان انجام می‌شود، به جمع مشتریان خاص ما نیز اضافه می‌شوید.

جواب

زمانی که از طریق دکمه ورود، در بالای صفحه سایت وارد سایت شدید، در قسمت حساب کاربری من، در لیست کلیه رزروها، وضعیت همه رزروهایتان قابل مشاهده است. در این قسمت می توانید واچر رزروهایی که قطعی شده است را ببینید و یا چاپ کنید.

جواب

جواب این سؤال نیز در قسمت حساب کاربری شماست. در این قسمت می‌توانید رزروهای خود را مشاهده کنید و با کلیک بر روی قسمت "واچر" تأییدیه خود را بردارید.

جواب

بعد از ورود به سایت در قسمت حساب کاربری من، می‌توانید مراحل رزروهای خود را مشاهده کنید. در هر مرحله از رزروتان منتظر دریافت پیامک و ایمیل از طرف ما باشید.

جواب

در مرحله ثبت درخواست، در قسمت توضیحات، درخواست‌ها و انتظاراتتان از هتل را ثبت کنید. اگر هتل، درخواست شما را تائید کرد، موضوع در واچر شما ثبت می‌شود.

در صورتی که تأییدیه درخواست شما ذکر شده باشد خواسته شما در هتل عملی می‌شود؛ اما اگر درخواست شما، در تأییدیه ذکر نشده بود می‌توانید به صورت تلفنی از خدمات پشتیبانی وب موضوع را پیگیری کرده و درخواست کنید تا در تأییدیه شما ذکر شود.

جواب

بله. در مراحل رزرو می‌توانید درخواست رزرو چند اتاق را داشته باشید.

جواب

شما می‌توانید برای فرد یا افراد دیگری رزرو بگیرید اما در قسمت نام مسافر حتماً باید نام و مشخصات مسافر وارد شود.

جواب

این امکان در فصل‌ها و ماه‌های شلوغ و پرمسافر مثل شهریور و نوروز وجود ندارد؛ اما در زمان‌های دیگر درخواست خود را برای لیست انتظار ثبت کنید تا کارشناسان فروش با شما تماس بگیرند.

جواب

برای تماس تلفنی، به صفحه تماس با ما مراجعه کنید. شما می‌توانید از طریق شماره‌های ذکر شده در این صفحه با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

جواب

این کار را می‌توانید با تماس با کارشناسان فروش انجام دهید.

جواب

در قسمت بالای صفحه اصلی وب سایت، با رفتن بر روی قسمت رزرو هتل می‌توانید این موارد را مشاهده کنید. ضمن اینکه در صفحه هر هتل موقعیت آن بر روی نقشه مشخص شده است.

جواب

رزروها از طریق این سامانه به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و شماره تماس و یا پست الکترونیکی هیچ هتلی در سایت ارائه نشده است؛ بنابراین اگر قصد دارید به طور مستقیم با هتل مکاتبه یا تماس داشته باشید باید از روش‌های دیگری استفاده کنید.

جواب

اطلاعات آدرس، نقشه و موقعیت جغرافیایی هتل بر روی تأییدیه رزرو شما یا همان واچر قید شده است. علاوه بر این می‌توانید اپلیکیشن موبایل سامانه رزرو را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید تا راهنمای شما هم در رسیدن به هتل و هم برای پیدا کردن همه مکان‌های دیدنی مقصدتان در سفر باشد.

جواب

اگر مسافر در تاریخ رزرو شده به هتل مراجعه نکند؛ هتل، این رزرو را کنسل شده فرض می‌کند و هزینه شب اول برای شما شارژ می‌شود؛ بنابراین اگر بیش از 12 ساعت در ورود تأخیر داشته باشید حتماً موضوع را با کارشناسان فروش در میان بگذارید.

جواب

در اتاق‌هایی از هتل که این امکان وجود داشته باشد شما می‌توانید درخواست سرویس اضافه کنید. توجه داشته باشید که این امکان هزینه دارد و زمانی که آن را انتخاب می‌کنید هزینه آن برای شما ثبت می‌شود.


در هر هتل نوع سرویس اضافه متفاوت است؛ مثلاً تخت اضافه، تخت تاشو و ...

جواب

مدارک شناسایی مانند کارت ملی یا شناسنامه برای افراد مقیم ایران و برای غیر ایرانی‌ها پاسپورت. در ضمن، خانواده‌های ایرانی حتماً باید مدارک محرمیت خود را به همراه داشته باشند.