درآمد ۱۰۷۵ میلیارد دلاری کشورهای جهان از صنعت گردشگری (گردشگری عمومی)

توضیحات :

«سازمان جهانی جهانگردی» در گزارش سالانه خود، از رشد ۴ درصدی درآمدهای جهانی از محل صنعت گردشگری خبر داد.

 

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، «سازمان جهانی جهانگردی» در گزارشی که روز یکشنبه از سوی مقرر این سازمان در مادرید اسپانیا انتشار یافت، از رشد چهار درصدی درآمدهای جهانی از محل صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۲ خبر داد و پنج مقصد برتر گردشگری جهان را نیز معرفی کرد.

 

به گزارش سایت رسمی سازمان جهانی جهانگردی، درآمد خالص حاصل از صنعت گردشگری جهانی در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۰۷۵ میلیارد دلار بوده که از رشد ۳۳ میلیارد دلاری نسبت به سال ۲۰۱۱ حکایت دارد و از رشد چهار درصدی درآمدهای جهانی از محل صنعت گردشگری با وجود بحران جهانی اقتصادی که افزایش تمایل مردم جهان به پس‌انداز کردن و کاهش تمایل آن‌ها به سفر در پی داشت، حکایت دارد.

 

بر اساس این گزارش، میزان درآمدهای کشورهای منطقه‌ی آمریکا در سال گذشته میلادی حدود هفت درصد، کشورهای منطقه‌ی آسیا – اقیانوسیه حدود شش درصد، کشورهای قاره آفریقا حدود پنج درصد و کشورهای قاره اروپا که بیشتر آن‌ها در سال گذشته میلادی با بحران اقتصادی دست به گریبان بودند حدود دو درصد رشد داشته، این در حالیست که درآمد کشورهای منطقه‌ی خاورمیانه که چند مقصد گردشگری مهم جهان از جمله مصر، امارات و عربستان در آن واقع شده‌اند در سال ۲۰۱۲ حدود دو درصد کاهش داشته است.

 

قاره اروپا در سال گذشته، ۴۵۷ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشته که این رقم حدود ۴۳ درصد کل درآمد جهانی از محل صنعت گردشگری است. ازسوی دیگر، منطقه‌ آسیا – اقیانوسیه در همین سال حدود ۳۲۳ میلیارد دلار، قاره آمریکا حدود ۲۱۵ میلیارد دلار، منطقه‌ خاورمیانه حدود ۴۷ میلیارد دلار و قاره آفریقا حدود ۳۴ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشته‌اند.

 

براساس همین گزارش، درآمد حاصل از صنعت گردشگری در اقتصاد جهانی پس از صادرات سوخت‌، تولیدات پتروشیمی، غذا و اتومبیل سودآورترین صنعت جهان بوده و بیشترین میزان گردش مالی را در سطح جهان به همراه دارد. البته نباید این نکته را از نظر دور داشت که صنعت گردشگری در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای در حال توسعه مهم‌ترین منبع درآمد ارزی محسوب می‌شود.

 

در همین حال سازمان جهانی جهانگردی آمریکا، اسپانیا، فرانسه، چین، ایتالیا، ماکائو، آلمان، انگلیس، هنگ‌کنگ و استرالیا را ۱۰ مقصد برتر گردشگری جهان در سال ۲۰۱۲ اعلام کرده است.

 

دراین میان، ۱۱ درصد از درآمد حاصل از گردشگری جهانی به آمریکا، هفت درصد به فرانسه،‌ شش درصد به آلمان، پنج درصد به انگلیس و ۱۴ درصد به هنگ‌کنگ رسید.

 

در همین حال، دیگر اقتصادهای پیشرفته دنیا نیز رشد قابل توجه درآمدهایشان از محل صنعت گردشگری را در سال ۲۰۱۲ تجربه کردند که در این میان سوئد با رشد ۱۷ درصدی، ژاپن با رشد ۳۳ درصدی، کره‌جنوبی با رشد ۱۴ درصدی و فنلاند با رشد ۱۶ درصدی پیشتاز هستند.

 

بر اساس این گزارش، در میان کشورهایی که بر اساس بررسی‌های کارشناسان سازمان‌های معتبر اقتصادی (از جمله بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول) از آن‌ها به عنوان اقتصادهای نوظهور نام برده می‌شود و پیش‌بینی می‌شود صنعت گردشگری در سال‌های اخیر نقش کلیدی در اقتصاد آن‌ها ایفا کند، تایلند رشد ۲۵ درصدی، هند رشد ۲۲ درصدی، لهستان رشد ۱۳ درصدی، آفریقای جنوبی رشد ۱۸ درصدی، مصر رشد ۱۴ درصدی، ویتنام رشد ۱۸ درصدی و اوکراین رشد ۱۳ درصدی درآمدهایشان از محل صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۲ را تجربه کرده‌اند.

برگرفته از سایت توریست ها


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.